Instrument, Voice Training Courses

ANKARA MÜZİK VE GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ
SÜREKLİ EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ
2022-2023 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ
KURS VE E-SERTİFİKA PROGRAMLARI

Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde 2022-2023 güz döneminde kurs ve e-sertifika programları düzenlenecektir. Üniversitemiz akademik kadrosu tarafından verilecek kurslar çeşitli branşlarda, farklı yaş grupları için, yüz yüze ya da uzaktan öğretim programlarını içermektedir. Kursların içerik ve özelliklerine göre katılımcılara, katılım belgesi ya da sertifika verilecektir. Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi zorunlu durumlarda, adaylara önceden haber vermek kaydıyla tarih değişikliği yapabilir. Kurslarla ilgili ayrıntılı bilgiler hazırlanan tablolarda yer almaktadır.


Şimdi Başvurun


UYGULANACAK PROGRAMLAR VE TANIMLARI

ÇALGI, SES EĞİTİMİ KURSLARI

Bağlama, basgitar, elektrogitar, flüt, kanun, keman, klasik gitar, ney, piyano, ud, viyola, viyolonsel ve ses eğitimi branşlarında bireysel kurslar ve grup kursları açılması planlanmıştır. Dersler Üniversite yerleşkesinde ve yüz yüze olarak yapılacaktır.


Dersin Tanımı: Çocuklar ve yetişkinler için açılacak olan çalgı ve ses eğitimi kurslarına 6 yaş ve üzeri öğrenciler kabul edilecektir. Uygulama ve teori içeren bu programda haftalık 1 ders saati çalgı/ses, 1 ders saati de müzik teorisi dersi verilecektir. Ses eğitimi dersleri bireysel, çalgı dersleri bireysel veya grup, teori dersleri ise toplu olarak yapılacak ve seviyeye göre düzenlenecektir. Tüm dersler için 1 ders saati 50 dakikadır. Çalgı gruplarında öğrenci sayısı çalgıların özelliklerine göre 2-8 arasında değişebilecek olup, gruplar yaş ve müzikal seviyeye göre oluşturulacaktır.

Kursun Adı Süresi Haftalık Ders Saati Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi Dönem Ücreti
Bireysel Çalgı Eğitimi 12 Hafta 2 15.10.2022 07.01.2023 6500 TL
Bağlama, basgitar, elektrogitar, flüt, kanun, keman, klasik gitar, ney, piyano, ud, viyola, viyolonsel branşlarında açılması planlanmıştır.
Kursun Adı Süresi Haftalık Ders Saati Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi Dönem Ücreti
Grup Çalgı Eğitimi 12 Hafta 2 15.10.2022 07.01.2023 5000 TL
Bağlama, keman, klasik gitar, piyano, ud, viyolonsel.
Kursun Adı Süresi Haftalık Ders Saati Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi Dönem Ücreti
Yetişkinler İçin Ses Eğitimi 12 Hafta 2 15.10.2022 07.01.2023 6500 TL
Türk Halk Müziği, Klasik Türk Müziği, Popüler Müzik ve Opera-Şan branşlarında dersler açılacaktır. Bireysel ses eğitiminde adayın seçtiği alana uygunluğuna akademik kadro karar verecektir.
EBYS
EBYS
AKADEMİK TAKVİM
AKADEMİK
TAKVİM
ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ
ÖĞRENCİ BİLGİ
SİSTEMİ
YARDIM MASASI
YARDIM MASASI
UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ
UZAKTAN EĞİTİM
MERKEZİ
TELEFON REHBERİ
TELEFON
REHBERİ
E-POSTA
E-POSTA
CİMER
CİMER
KONSERLER
KONSERLER
YEMEK MENÜSÜ
YEMEK
MENÜSÜ
YEMEK REZERVASYON
YEMEK
REZERVASYON
MGÜ SANAT GALERİSİ
MGÜ
SANAT GALERİSİ