23 NİSAN’I ÇOCUK ŞARKILARI İLE KUTLUYORUZ.

23 NİSAN’I ÇOCUK ŞARKILARI İLE KUTLUYORUZ.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı ve Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi işbirliğinde “23 Nisan Çocuk Şarkısı Söz ve Beste Yarışması" düzenleniyor.


TBMM ve Üniversitemiz işbirliğinde düzenlenen yarışma ile TBMM’nin ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 102. Yılında keyifle söylenen çocuk şarkılarının arasına yenileri eklenecek.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılış ruhunu yansıtacak şarkı sözü ile besteler üretilerek söz yazarları ile bestecilere özgün eserler vermeyi hedefleyen yarışmanın başvuruları 18 Mart 2022 tarihine kadar devam edecek.

Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Üniversitemiz işbirliğinde düzenlen yarışmada çocuklara hitap eden eserler daha önce hiçbir yerde yayımlanmamış olacak ve her türlü enstrüman kullanılabilecek.

Yarışmaya katılan eserlerin değerlendirmesi Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi işbirliğinde alanında uzman jüriler tarafından yapılacak.

Seçici Kurul değerlendirmesinin ardından ödüller sahipleri ile buluşacak.

Yarışma ödülleri ise söyle;

Birincilik Ödülü: 25.000 TL
İkincilik Ödülü: 20.000 TL
Üçüncülük Ödülü: 15.000 TL
Mansiyon Ödülü: 5.000 TL

Çocuk şarkıları arasına 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı temalı yeni şarkıların ekleneceği yarışmaya sizlerde davetlisiniz.

Detaylı bilgi ve Başvuru sayfası için https://tbmm.gov.tr/23-nisan-cocuk-sarkisi-soz-ve-beste-yarismasi adresini ziyaret edebilirsiniz.

EBYS
EBYS
AKADEMİK TAKVİM
AKADEMİK
TAKVİM
ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ
ÖĞRENCİ BİLGİ
SİSTEMİ
YARDIM MASASI
YARDIM MASASI
UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ
UZAKTAN EĞİTİM
MERKEZİ
TELEFON REHBERİ
TELEFON
REHBERİ
E-POSTA
E-POSTA
CİMER
CİMER
KONSERLER
KONSERLER
YEMEK MENÜSÜ
YEMEK
MENÜSÜ
YEMEK REZERVASYON
YEMEK
REZERVASYON
MGÜ SANAT GALERİSİ
MGÜ
SANAT GALERİSİ