AÇIK KAYNAK DİJİTAL İÇERİK ÜRETME PROJE DUYURUSU

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu olarak açık kaynak yaklaşımının benimsenmesine katkı sağlamak, Dijital Okuryazarlık konusunda zengin içerik üretmek, içerik kalitesini ve niteliğini artırmak, literatüre ve yapılan çalışmaların yaygınlaştırılmasına katkı sağlamak amacıyla 2019 yılında "Açık Kaynak Dijital İçerik Üretme Projesi" başlatılmıştı.

Bu proje kapsamında hayata geçirilip kullanıcıların erişimine açılan ve serinin ilki olan "Dijital Okuryazarlık: Araçlar, Metodolojiler, Uygulamalar ve Öneriler" açık kaynak kitabı http://acikkaynak.gim.org.tr adresinden kullanıcıların erişimine açılmıştır.

Açık Kaynak Dijital İçerik Üretme Projesi kapsamında oluşturulacak serisinin ikinci kitabının konusu "Dijital Oyunlar" olarak belirlenmiştir.

Bu proje ile, alanında uzaman eğitimcilerin, akademisyenlerin bilgi ve birikiminden yararlanarak, dijital oyunların birçok boyutu ile ilgili toplumun her kesimine yönelik bilgilendirici, eğitici içeriklerle birlikte dijital oyunlarda farkındalığı, üretkenliği, fırsatları, riskleri ile dijital oyunların bilinçli, güvenli kullanımı özendirici içeriklerin oluşturulması amaçlanmıştır.

"Dijital Oyunlar Kitap Bölümü Yazma" projesi için bölüm yazarlığı başvuruları 15/03/2021 tarihine kadar proje internet sayfasından (http://acikkaynak.gim.org.tr) alınmaya başlanmıştır

EBYS
EBYS
AKADEMİK TAKVİM
AKADEMİK
TAKVİM
ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ
ÖĞRENCİ BİLGİ
SİSTEMİ
YARDIM MASASI
YARDIM MASASI
UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ
UZAKTAN EĞİTİM
MERKEZİ
TELEFON REHBERİ
TELEFON
REHBERİ
E-POSTA
E-POSTA
CİMER
CİMER
KONSERLER
KONSERLER
YEMEK MENÜSÜ
YEMEK
MENÜSÜ
YEMEK REZERVASYON
YEMEK
REZERVASYON
MGÜ SANAT GALERİSİ
MGÜ
SANAT GALERİSİ