ANKARA MÜZİK VE GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ 2021-2022 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ DERSLERİN İŞLENİŞ ŞEKLİNE İLİŞKİN SENATO KARARI

Sağlık Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca ilan edilen tavsiye kararları dikkate alınarak, Covid-19 salgınının yayılımının ve etkilerinin azaltılabilmesi adına 2021-2022 eğitim-öğretim yılı güz döneminde Üniversitemizde uygulanacak önlemler Üniversitemiz Senatosunda görüşülmüştür.

Alınan Senato kararı uyarınca;

- 2021-2022 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılında okutulacak olan dersler ve uygulanacak sınavlar Hibrit (Harmanlanmış) olarak yürütülecektir.

- Ders süreleri 40 dakika, mola süreleri 20 dakika olacak şekilde belirlenecek ve blok ders yapılmayacaktır.

- Öğrencilerin kampüs alanında bulunan açık ve kapalı alanlarda maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyması zorunlu tutulacaktır.

- Kampüs girişinde tüm akademik ve idari personel, öğrenciler ve ziyaretçilerin ateş ölçümü ve HES kodu sorgusu yapılacak, aşı kartı bilgileri istenecektir. Aşı kartı olmayanlardan ve bir doz aşısı bulunanlardan en fazla 72 saat öncesinden alınan PCR testi istenecektir. PCR testini ibraz edemeyenlerin ve HES kodu sorgusu riskli görülenlerin kampüse girişine izin verilmeyecektir.

- 2021-2022 eğitim-öğretim yılı başlangıcı ile birlikte, alınan ve uygulanacak tedbirler hakkında, ilgili idari birimler tarafından öğrencilere “Oryantasyon Programı” kapsamında bilgilendirme yapılacaktır.

- Salgının yerel ve bölgesel seyri, yetkili kurum ve kuruluşların açıklamaları doğrultusunda alınan kararlar tekrar görüşülecektir.

2021-2022 eğitim-öğretim yılında tüm öğrencilerimize sağlık, huzur ve başarılar dileriz.


Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörlüğü

EBYS
EBYS
AKADEMİK TAKVİM
AKADEMİK
TAKVİM
ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ
ÖĞRENCİ BİLGİ
SİSTEMİ
YARDIM MASASI
YARDIM MASASI
UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ
UZAKTAN EĞİTİM
MERKEZİ
TELEFON REHBERİ
TELEFON
REHBERİ
E-POSTA
E-POSTA
CİMER
CİMER
KONSERLER
KONSERLER
YEMEK MENÜSÜ
YEMEK
MENÜSÜ
YEMEK REZERVASYON
YEMEK
REZERVASYON
MGÜ SANAT GALERİSİ
MGÜ
SANAT GALERİSİ