MÜZİK VE GÜZEL SANATLAR ENSTİTÜSÜ MÜZİK TEORİSİ ANA BİLİM DALI TEZLİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI ADAYLARI İÇİN DUYURU

ANKARA MÜZİK VE GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ
MÜZİK VE GÜZEL SANATLAR ENSTİTÜSÜ MÜZİK TEORİSİ ANA BİLİM DALI

TEZLİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI ADAYLARI İÇİN BİLGİ NOTU

Sevgili Adaylarımız,

Ön değerlendirme aşamasını başarıyla geçerek alan bilgisi sınavı ve mülakattan oluşan ikinci aşama sınavına girmeye hak kazandınız, sizleri kutluyoruz. Bu aşama ile ilgili sizlere içerik ve teknik konular hakkında bazı hatırlatmalarımız olacak:

TEKNİK KONULAR

Alan bilgisi sınavı, salgın koşullarından dolayı, üniversite web sayfasından da ilan edildiği üzere e-sınav sistemi üzerinden (https://esinav.mgu.edu.tr) çevrimiçi (online) olarak uzaktan yapılacaktır.

Alan bilgisi sınavı 17 Eylül 2020 Perşembe günü, saat 10:00’da başlayacaktır.

E-sınav sistemine giriş yapabilmeniz için oluşturmuş olduğumuz kullanıcı adınız ve şifreniz, kayıt olurken sisteme girmiş olduğunuz e-posta adresinize gönderilecektir. (Kullanıcı adınız ve şifreniz sınavın 12 saat öncesine kadar e-posta adresinize ulaşmazsa bize muhakkak muzteorioys@mgu.edu.tr adresi üzerinden ulaşıp durumu bildiriniz.)

Bu sınavı sağlıklı şekilde yürütülebilmeniz için sınava kullanmaya alışık olduğunuz bir bilgisayarla, kablolu bir ağ bağlantısı üzerinden katılmanızı öneriyoruz. (Her ne kadar sisteme tablet ve akıllı telefon ile de erişim sağlayabiliyor olsanız da bilgisayar kullanmanızı öneririz.)

Adaylarımızın başvuru sistemine girmiş oldukları e-posta adreslerini bu süreçte sıkça kontrol etmelerini öneririz.

E-sınav sistemi üzerinden yapılacak olan sınavın ardından adaylar, Google Meets üzerinden, randevu ile mülakata alınacaktır. Google Meets ile görüşme yapabilmeniz için Gmail hesabına sahip olmanız gerekmektedir.

SINAV İÇERİĞİ

Sınavda, Avrupa müziği ve makam müziği teorilerinden eşit sayıda soru sorulacaktır.

Üniversitemizin yaklaşımı gereği, her iki ses sistemi hakkındaki bilgilerinizi ve çözümleme yeteneğinizi görmek istiyoruz. Bu nedenle, temâyülünüz ne yönde olursa olsun, tüm soruları yanıtlamanız bizim için önemlidir.

Mülakat kısmında ise sınav kılavuzunda yayımladığımız iki makale (herhangi birini seçebilirsiniz) ve müzikal profiliniz, geleceğe yönelik çalışma planlarınız üzerinde tartışacağız. (Mülakat için randevu saatlerine aşağıdaki butona tıklayarak ulaşabilirsiniz.)

Başarılar dileriz.


EBYS
EBYS
AKADEMİK TAKVİM
AKADEMİK
TAKVİM
ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ
ÖĞRENCİ BİLGİ
SİSTEMİ
YARDIM MASASI
YARDIM MASASI
UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ
UZAKTAN EĞİTİM
MERKEZİ
TELEFON REHBERİ
TELEFON
REHBERİ
E-POSTA
E-POSTA
CİMER
CİMER
KONSERLER
KONSERLER
YEMEK MENÜSÜ
YEMEK
MENÜSÜ
YEMEK REZERVASYON
YEMEK
REZERVASYON
MGÜ SANAT GALERİSİ
MGÜ
SANAT GALERİSİ