MÜZİK VE GÜZEL SANATLAR ENSTİTÜSÜ MÜZİKOLOJİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI ONLİNE MÜLAKAT (ÇEVRİMİÇİ GÖRÜŞME) SAATLERİ

ANKARA MÜZİK VE GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ
MÜZİK VE GÜZEL SANATLAR ENSTİTÜSÜ MÜZİKOLOJİ ANA BİLİM DALI

TEZLİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI ADAYLARI İÇİN BİLGİ NOTU

Sevgili Adaylarımız,

Başvuru sürecini herhangi bir maddî hata gerçekleştirmeden tamamlayan adaylar, mülakat (çevrimiçi görüşme) saatlerine aşağıdaki butona tıklayarak ulaşabilir. Mülakat aşaması için aşağıda yer alan Google Meets bağlantısına adayların kendilerine iletilen görüşme saatinden 10 dakika önce bağlanması önemle rica olunur. Bütün adayların eşzamanlı katılım göstereceği alan bilgisi sınavı 17 Eylül Perşembe günü saat 09.00’da esinav.mgu.edu.tr adresi üzerinden gerçekleşecektir. Başarılar dileriz.

A- TEKNİK KONULAR:

1. Üniversite web sayfasından da ilan edildiği üzere, salgın koşullarından dolayı sınav e-sınav sistemi üzerinden (https://esinav.mgu.edu.tr) online olarak uzaktan yapılacaktır.

2. Sınav öncesinde mail adreslerinize şifreniz gönderilecektir.

3. Bu sınavın sağlıklı şekilde yürütülebilmesi için özellikle kablolu bir ağ bağlantısı üzerinden, kullanmaya alışık olduğunuz bilgisayarla katılmanızı öneriyoruz.

4. Yazılı sınav sonrası yapılacak mülakat için her birinize belirlediğimiz bir randevu saati verilecek ve o saatte yine linki önceden mail adresinize gönderilecek Google Meet sistemine katılmanız istenecektir.

B- SINAV İÇERİĞİ

1. Adayın genel müzik kültürünü, meslekî bilgi seviyesini ve bilimsel bir perspektifte çözüm üretebilme yetilerini ölçecek bir yazılı sınav yapılacaktır. Adayların verilen sorular içerisinden alanları ile ilgili soruları cevaplamaları beklenmektedir.

2. Bu aşamada adayın incelenmiş olacak dosyasından da hareket edilerek Müzik Bilimleri Doktora Programı kapsamındaki alanlarla ilgili konular üzerinde bilgi ve muhakemeye dayalı sorularla şekillendirilecek bir görüşme gerçekleştirilecektir. Adayın bilim, kültür, entelektüel yönelimleri ve ilgisi; bilimsel araştırmacılığa eğilim ve yatkınlığı gibi hususlar çözümlenerek değerlendirmeye tabi tutulacaktır.


EBYS
EBYS
AKADEMİK TAKVİM
AKADEMİK
TAKVİM
ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ
ÖĞRENCİ BİLGİ
SİSTEMİ
YARDIM MASASI
YARDIM MASASI
UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ
UZAKTAN EĞİTİM
MERKEZİ
TELEFON REHBERİ
TELEFON
REHBERİ
E-POSTA
E-POSTA
CİMER
CİMER
KONSERLER
KONSERLER
YEMEK MENÜSÜ
YEMEK
MENÜSÜ
YEMEK REZERVASYON
YEMEK
REZERVASYON
MGÜ SANAT GALERİSİ
MGÜ
SANAT GALERİSİ