NEVRUZ BAYRAMI ÜNİVERSİTEMİZDE MUHTEŞEM BİR ORGANİZASYONLA KUTLANACAK

NEVRUZ BAYRAMI ÜNİVERSİTEMİZDE MUHTEŞEM BİR ORGANİZASYONLA KUTLANACAK

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi nevruz bayramını muhteşem bir organizasyonla kutlamaya hazırlanıyor. Organizasyon kapsamında Türk Devletlerini temsil eden yaklaşık 50 dans sanatçısı izleyicilere gösteri sunacak.


Türk halkları tarafından bin yıldan fazla bir süredir kutlanan ve Türk Dünyası’nın ortak bayramı niteliğindeki Nevruz kutlamaları Kültür ve Turizm Bakanlığı, Üniversitemiz ve Türk Dünyası’nın UNESCO ‘su olan Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) işbirliği ile Türk Devletlerini temsil eden yaklaşık 50 dans sanatçısının katılımıyla üniversitemizde kutlanacak.


Etkinlik 21 Mart 2022 tarihinde saat: 13.00’te Üniversitemiz Eğitim Fakültesi (Yeni Bina) Giriş Katta düzenlenecek. Program kapsamında kendi ülkelerinin milli enstrümanları ve giysileri ile sahne alacak sanatçılar, Türk Dünyasından esintilerle ve göz dolduran performanslarıyla unutulmaz bir bayram yaşatacak.


Programın ardından Yunus Emre meydanında nevruz ateşi yanacak, etkinlikler ise gün boyu devam edecek. Türk Dünyası Yeni Gün Buluşması-Nevruz 2022 kutlamalarına tüm öğrencilerimiz, akademik ve idari personelimiz davetlidir.

EBYS
EBYS
AKADEMİK TAKVİM
AKADEMİK
TAKVİM
ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ
ÖĞRENCİ BİLGİ
SİSTEMİ
YARDIM MASASI
YARDIM MASASI
UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ
UZAKTAN EĞİTİM
MERKEZİ
TELEFON REHBERİ
TELEFON
REHBERİ
E-POSTA
E-POSTA
CİMER
CİMER
KONSERLER
KONSERLER
YEMEK MENÜSÜ
YEMEK
MENÜSÜ
YEMEK REZERVASYON
YEMEK
REZERVASYON
MGÜ SANAT GALERİSİ
MGÜ
SANAT GALERİSİ