OKAN MURAT ÖZTÜRK İLE SALI SÖYLEŞİLERİ 'OSMANLI MÜZİK EVRENİNDE MODERNLEŞME SERÜVENİ'

OKAN MURAT ÖZTÜRK İLE SALI SÖYLEŞİLERİ 'OSMANLI MÜZİK EVRENİNDE MODERNLEŞME SERÜVENİ'

"OKAN MURAT ÖZTÜRK İLE SALI SÖYLEŞİLERİ"

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi, Türkiye'nin önde gelen bilim, sanat ve kültür insanlarıyla, 'müziği' konuşmaya devam ediyor


Üniversitemiz Müzik Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Müzikoloji Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Okan Murat Öztürk moderatörlüğünde, her hafta salı günleri saat 20:00'de YouTube kanalımız üzerinden yayınlanan söyleşi dizimiz, birbirinden değerli konukların katılımıyla müzik, insan, kültür, sanat, bilim, toplum ve doğaya dair keyifli söyleşilerine devam ediyor.

'Müzik hakkında' ve 'müzik üzerinden' konuşulan ve sohbet ruhunun akıcılığı içinde şekillenen Salı Söyleşileri, bu hafta, Türkiye’nin müstesna kültür insanlarından, Osmanlı müziği alanındaki araştırma ve yayınlarıyla tanınan Ersu Pekin'i konuk ediyor. "Osmanlı Müzik Evreninde Modernleşme Serüveni" başlıklı söyleşi, Osmanlı modernleşme tarihinin müzik alanındaki etki ve yansımaları hakkında incelikli gözlem ve değerlendirmeler içeriyor.

Üniversitemizin kurucu rektörü Prof. Erol Parlak, Prof. Bülent Alaner, Prof. Dr. Ahmet Kanneci, Kamil Erdem, Serdar Kılıç, Prof. Dr. Oya Levendoğlu, Fikret Karakaya, Prof. Dr. Hakan Cevher ve Dr. Ayhan Sarı'nın konuk oldukları söyleşi dizisi boyunca tarihten günümüze, Anadolu uygarlıklarından sanat ve müzik tarihine, çalgıların renkli dünyasından icra alanının yaratıcı yönlerine, doğa ve insan ilişkisinden müzik eğitimi alanının imkân ve sorunlarına, Türk müziğinden dünya müziklerine kadar alabildiğine renkli konular üzerinde, keyifle takip edilecek sohbetler, müzik yapan, müzik üzerine düşünen, müziği merak eden tüm 'müzik' insanları, 'müzikseverler' ve 'müzik dostları'nın ilgisine açık bir özellik arz ediyor.

EBYS
EBYS
AKADEMİK TAKVİM
AKADEMİK
TAKVİM
ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ
ÖĞRENCİ BİLGİ
SİSTEMİ
YARDIM MASASI
YARDIM MASASI
UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ
UZAKTAN EĞİTİM
MERKEZİ
TELEFON REHBERİ
TELEFON
REHBERİ
E-POSTA
E-POSTA
CİMER
CİMER
KONSERLER
KONSERLER
YEMEK MENÜSÜ
YEMEK
MENÜSÜ
YEMEK REZERVASYON
YEMEK
REZERVASYON
MGÜ SANAT GALERİSİ
MGÜ
SANAT GALERİSİ