OKAN MURAT ÖZTÜRK İLE SALI SÖYLEŞİLERİ ‘TÜRKİYE’DE MÜZİK EĞİTİMİNİN TEMEL SORUNLARI’

OKAN MURAT ÖZTÜRK İLE SALI SÖYLEŞİLERİ ‘TÜRKİYE’DE MÜZİK EĞİTİMİNİN TEMEL SORUNLARI’

"OKAN MURAT ÖZTÜRK İLE SALI SÖYLEŞİLERİ"

Salı Söyleşileri bu hafta, ülkemizde ‘akademik müzik eğitimi’ alanının eleştirel bağlamda önde gelen akademisyenlerinden Prof. Dr. Gökmen Özmenteş‘i konuk ediyor.


Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Müzik Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Müzikoloji Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Okan Murat Öztürk tarafından hazırlanan ve her hafta salı günleri saat 20:00'de MGÜ YouTube kanalı üzerinden yayınlanan Salı Söyleşileri’ne bu hafta, Türkiye’de akademik müzik eğitimi alanının önde gelen araştırmacı ve akademisyenlerinden Prof. Dr. Gökmen Özmenteş konuk oluyor.

“Türkiye’de Müzik Eğitiminin Temel Sorunları”na odaklanan söyleşide, ülkemizde özellikle akademik bağlamda müzik eğitimi alanının ana meseleleri üzerinde duruluyor ve akademik müzik eğitiminden ne anlaşılması gerektiği sorgulanıyor. “Yeni şeyler okuyarak da gerileyebiliriz” diyen Prof. Dr. Özmenteş, alanın başta gelen meselelerinin bilimsel araştırmalarda eleştirel yaklaşımın eksikliği olduğuna dikkat çekiyor. Bu bağlamda alana katkı sağlanmasında sorgulayıcı yaklaşımların önemini vurgularken, cesur yazarlara duyulan ihtiyacın da altını çiziyor.

EBYS
EBYS
AKADEMİK TAKVİM
AKADEMİK
TAKVİM
ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ
ÖĞRENCİ BİLGİ
SİSTEMİ
YARDIM MASASI
YARDIM MASASI
UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ
UZAKTAN EĞİTİM
MERKEZİ
TELEFON REHBERİ
TELEFON
REHBERİ
E-POSTA
E-POSTA
CİMER
CİMER
KONSERLER
KONSERLER
YEMEK MENÜSÜ
YEMEK
MENÜSÜ
YEMEK REZERVASYON
YEMEK
REZERVASYON
MGÜ SANAT GALERİSİ
MGÜ
SANAT GALERİSİ