OKAN MURAT ÖZTÜRK İLE SALI SÖYLEŞİLERİ ‘TÜRKİYE’DE TÜRK MÜZİĞİ EĞİTİMİNİN AKADEMİK SORUNLARI’

OKAN MURAT ÖZTÜRK İLE SALI SÖYLEŞİLERİ ‘TÜRKİYE’DE TÜRK MÜZİĞİ EĞİTİMİNİN AKADEMİK SORUNLARI’

"OKAN MURAT ÖZTÜRK İLE SALI SÖYLEŞİLERİ"

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi, Türkiye'nin önde gelen bilim, sanat ve kültür insanlarını, 'müzik' üzerine konuşulan keyifli sohbetlerde dinleyiciyle buluşturmaya devam ediyor


Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Müzik Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Müzikoloji Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Okan Murat Öztürk moderatörlüğünde, her hafta salı günleri saat 20:00'de YouTube kanalı üzerinden yayınlanan Salı Söyleşileri, birbirinden değerli konukların katılımıyla müzik, insan, kültür, sanat, bilim, toplum ve doğaya dair keyifli söyleşiler gerçekleştirmeye bütün hızıyla devam ediyor.

Salı Söyleşileri’nin bu haftaki konuğu, Türk müziği teori kaynakları alanındaki çalışmalarıyla tanınan, Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü öğretim üyelerinden ud sanatçısı, Prof. Dr. Oya Levendoğlu. "Türkiye’de Türk Müziği Eğitiminin Akademik Sorunları" başlıklı söyleşi, ilginç bir ironiyle, Türk müziğinin Türkiye üniversitelerindeki akademik sorunlarına eğiliyor. Başta teori ve tarih alanları olmak üzere eğitim alanındaki kaynak ihtiyaçları ve geleneksel çalgılara yönelik metod çalışmalarına yeni yaklaşımlar, söyleşinin odağını oluşturuyor.

Salı Söyleşileri dizisi boyunca alanlarına önemli katkılar sağlamış birbirinden değerli uzmanlar, akademisyenler ve sanatçıların katıldığı sohbetlerde Anadolu uygarlıklarından sanat ve müzik tarihine, çalgıların renkli dünyasından icra alanının yaratıcı yönlerine, doğa ve insan ilişkisinden müzik eğitimi alanının imkân ve sorunlarına, Türk müziğinden dünya müziklerine, tarihten günümüze pek çok konu üzerinde duruluyor ve müzik yapan, müzik üzerine düşünen, müziği merak eden tüm 'müzik' insanları, 'müzikseverler' ve 'müzik dostları'nın ilgisine sesleniliyor.

EBYS
EBYS
AKADEMİK TAKVİM
AKADEMİK
TAKVİM
ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ
ÖĞRENCİ BİLGİ
SİSTEMİ
YARDIM MASASI
YARDIM MASASI
UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ
UZAKTAN EĞİTİM
MERKEZİ
TELEFON REHBERİ
TELEFON
REHBERİ
E-POSTA
E-POSTA
CİMER
CİMER
KONSERLER
KONSERLER
YEMEK MENÜSÜ
YEMEK
MENÜSÜ
YEMEK REZERVASYON
YEMEK
REZERVASYON
MGÜ SANAT GALERİSİ
MGÜ
SANAT GALERİSİ