'YUNUS DİLİNDEN' MANİSA'DA SANATSEVERLERLE BULUŞUYOR

'YUNUS DİLİNDEN' MANİSA'DA SANATSEVERLERLE BULUŞUYOR

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Prof. Erol Parlak yönetiminde hayata geçirilen uluslararası çapta yankı bulan 'Yunus Dilinden' projesi Manisa'da izleyicilerle buluşacak.

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi ve Yunus Emre Enstitüsü işbirliğinde gerçekleşen etkinlik 30 Ekim 2021 Cumartesi günü saat 19.30’da Yunusemre Belediyesi Millet Çarşısı etkinlik salonunda sanatseverlerle buluşacak.

2021 yılı “Yunus Emre ve Türkçe Yılı ilan edilmişti

Vefatının 700. Yılında 2021 yılının “Yunus Emre ve Türkçe Yılı (Bizim Yunus)” olarak kabul edilmesi nedeniyle düzenlenen projede ilahiler, dans koreografileri, şiir ve görsel sunumların olduğu bir program sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Prof. Erol Parlak’ın yönetiminde yapılacak etkinlikte, Parlak’a 20 kişilik bir saz ve solist heyeti ve 15 kişilik dans ekibi eşlik edecek.

'Yunus Dilinden' farklı illerinde sahnelenerek uluslararası çapta yankı uyandırdı

Daha önce Türkiye’nin farklı illerinde sahnelenerek büyük beğeni toplayan projede Yunus Emre'nin hayatı ve eserleri, çok yönlü bir kültür-sanat projesiyle hayat buluyor. Etkinlik Yunus Emre'yi anlatmanın yanında onun dilinde hayat bulan Anadolu ruhunu, irfanını ve kültürel derinliğini ortaya koymayı hedefliyor.

EBYS
EBYS
AKADEMİK TAKVİM
AKADEMİK
TAKVİM
ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ
ÖĞRENCİ BİLGİ
SİSTEMİ
YARDIM MASASI
YARDIM MASASI
UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ
UZAKTAN EĞİTİM
MERKEZİ
TELEFON REHBERİ
TELEFON
REHBERİ
E-POSTA
E-POSTA
CİMER
CİMER
KONSERLER
KONSERLER
YEMEK MENÜSÜ
YEMEK
MENÜSÜ
YEMEK REZERVASYON
YEMEK
REZERVASYON
MGÜ SANAT GALERİSİ
MGÜ
SANAT GALERİSİ