ÜNİVERSİTEMİZ ENGELSİZ MÜZİK VE GÖRSEL SANATLAR ÖĞRENCİ TOPLULUĞU ANADOLU ÜNİVERSİTESİ ENGELLİLER ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ’NE ZİYARET DÜZENLEDİ

Etkinlik Tarihi: 25-05-2022

ÜNİVERSİTEMİZ ENGELSİZ MÜZİK VE GÖRSEL SANATLAR ÖĞRENCİ TOPLULUĞU ANADOLU ÜNİVERSİTESİ ENGELLİLER ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ’NE ZİYARET DÜZENLEDİ

Üniversitemiz Engelsiz Müzik ve Görsel Sanatlar Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi ile işbirliği içerisinde çalışmak amacıyla kurulan, Engelsiz Müzik ve Görsel Sanatlar Öğrenci Topluluğu Lisans öğrencileri üyelerinden oluşan bir grup misyonları ile örtüşen bir gezi düzenlediler.

Üniversitemiz Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nın destekleri ile danışmanlığını Doç. Dr. Bilgehan EREN’in, başkanlığını ise Müzik Eğitimi 2. Sınıf Lisans Öğrencisi Lütfi ÇETİN’in yaptığı Engelsiz Müzik ve Görsel Sanatlar Öğrenci Topluluğu, 13 üyesi ile Eskişehir Gezisini gerçekleştirdi.


Anadolu Üniversitesi Engelsiz Müzik ve Görsel Sanatlar Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi ile işbirliği içinde çalışmalarını yürüten topluluk, 20 Mayıs 2022 Cuma günü Eskişehir Anadolu Üniversitesi giriş kapısında, kendilerine atanmış rehberler tarafından karşılanarak, kampüs içerisinde tanıtım amaçlı küçük bir tur gerçekleştirdiler.


Tanıtım turunun ardından, Üniversitemiz Engelsiz Müzik ve Görsel Sanatlar Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Danışma Kurulu üyesi de olan Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayten DÜZKANTAR tarafından karşılanan topluluk üyeleri, yine rehber eşliğinde Engelliler Araştırma Enstitüsü ve Engelliler Entegre Yüksekokulu’nu gezdi. Topluluk üyeleri daha sonra konferans salonunda enstitünün değerli hocalarının hazırladığı sunumu ve örnek ders videolarını izlediler.


Topluluk üyelerinin her birine, üniversiteden ayrılışları sırasında birer Atatürk Takvimi hediye edildi. Üniversite gezisi sonrası öğrenci topluluğu, danışman öğretim üyesi rehberliğinde önce Yılmaz Büyükerşen Balmumu Müzesi’ni, ardından Tarihi Odunpazarı Evleri’ni ve Köprübaşı’nı son olarak da Sazova Parkını gezerek geziyi tamamladılar.

EBYS
EBYS
AKADEMİK TAKVİM
AKADEMİK
TAKVİM
ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ
ÖĞRENCİ BİLGİ
SİSTEMİ
YARDIM MASASI
YARDIM MASASI
UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ
UZAKTAN EĞİTİM
MERKEZİ
TELEFON REHBERİ
TELEFON
REHBERİ
E-POSTA
E-POSTA
CİMER
CİMER
KONSERLER
KONSERLER
YEMEK MENÜSÜ
YEMEK
MENÜSÜ
YEMEK REZERVASYON
YEMEK
REZERVASYON
MGÜ SANAT GALERİSİ
MGÜ
SANAT GALERİSİ