Dekan'ın Mesajı

Kuruluşu ile birlikte dünyanın en önemli sanat eğitim kurumlarından biri olma yolunda hızla ilerleyen Üniversitemiz, kısa süre içerisinde ülkemizin sembol kurumlarından biri olmaya aday bir konuma erişmiştir. Medeniyetlerin beşiği Anadolu'nun binlerce yıllık geçmişinden günümüze uzanan ses haznesi, çağdaş anlayıştaki bu yeni oluşumla Türkiye'nin ilk ve tek müzik üniversitesinde birleşti. Türk Halk Müziği'nden Klasik Batı Müziği'ne, Klasik Türk Müziği'nden popüler müziklere, Rock'a ve Caz'a uzanan yelpazesi ile her türlü müzik dalının icrasına yönelik eğitim faaliyetlerini sürdüren fakültemizde, uluslararası düzeyde icracılar-virtüözler yetiştirmek en önemli hedefimizdir.

İcra Sanatları Fakültesi olarak, bu hedef doğrultusunda alanlarında yetkin isimlerden oluşan eğitim öğretim kadroları oluşturduk. Hâlihazırda aktif durumda olan Çalgı Eğitimi ve Ses Eğitimi bölümlerimizin yanı sıra yakında aktif hale gelecek Kompozisyon ve Şeflik programlarımız için dünyanın çeşitli ülkelerinden alanında marka olmuş isimleri bünyemize kazandırmak için çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Ayrıca, sonraki dönemlerde eğitime başlamayı planladığımız Tiyatro Bölümü ve Dans Bölümü ile birlikte icra alanında geniş bir perspektifte eğitim hizmeti sunmayı hedefliyoruz.

Gelin hep birlikte ülkemiz sanatında yeni bir kapı açalım! Bizler, sanat adına yeni bir paradigma oluşturmak, var olan konseptleri geliştirmek ve yeni konseptler inşa etmek hayali üzerine bu yola çıktık. Aynı düşünceleri hisseden herkesi Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi çatısı altında bu yolculuğa davet ediyoruz.

Sanat bizi buluştursun. Sanatta kalalım, Sanatla yaşayalım...

Prof. Dr. Toğroul GANİOĞLU  
İcra Sanatları Fakültesi Dekan V.

EBYS
EBYS
AKADEMİK TAKVİM
AKADEMİK
TAKVİM
ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ
ÖĞRENCİ BİLGİ
SİSTEMİ
YARDIM MASASI
YARDIM MASASI
UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ
UZAKTAN EĞİTİM
MERKEZİ
TELEFON REHBERİ
TELEFON
REHBERİ
E-POSTA
E-POSTA
CİMER
CİMER
KONSERLER
KONSERLER
YEMEK MENÜSÜ
YEMEK
MENÜSÜ
YEMEK REZERVASYON
YEMEK
REZERVASYON
MGÜ SANAT GALERİSİ
MGÜ
SANAT GALERİSİ