Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Prof. Erol Parlak’ın ismi Ağrı Güzel Sanatlar Lisesi’ne verildi.

Haber Tarihi: 04-03-2019

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Prof. Erol Parlak’ın ismi Ağrı Güzel Sanatlar Lisesi’ne verildi.

Rektörümüz SayınProf. Erol Parlak’ın ismi Ağrı’da bulunan Güzel Sanatlar Lisesi’ne verildi. Ağrı Valiliği himayesinde gerçekleştirilen törende okulun açılışına katılan Rektör Parlak, memleketinde büyük bir coşku ve sevgi ile karşılandı. 

Konuşmasında mutluluğunu dile getiren Rektör Parlak, “Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu güzel okul sanat camiasına hizmet verenlerin kazanımı olacağına inanıyorum. Bunun yaşarken gerçeklemesi benim için ayrıca bir gurur. Ülkemizin, Anadolu’muzun kültürüne büyük emekleri ve hizmetleri olanların adına düşünüyorum. Bunun yaşarken olması da Ağrımızın bu vefa duygusunun bir örneğidir diye düşünüyorum. Üretenler bir şeyler yapanlar genelde öldükten sonra hatırlanır. Ama Ağrı’mızın bu vefası, bu güzelliği takdire şayandır” şeklinde konuştu. 

Açılışın ardından konuşan Ağrı Valisi SüleymanElban ise Prof. Erol Parlak’ın isminin memleketi Ağrı’da liseye verilmesinin önemine dikkat çekerek, "İyi ki varsınız. Sizler bunlardan çok daha fazlasına layıksınız. Sizin açtığınız bu çığır ilimizdeki tüm gençlerimize onların gelecek ile ilgili beklentilerine ışık olmaktadır. Bu ışık onlar için açılmış yol olur, iz olur. Nice Erol Parlak’lar ve kıymetli sanatçılar yetişir diye temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.
Programa, İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, kamu kurum müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Erol Parlak Konseri Büyüledi

Okul açılışının ardından Ağrı’daki programına devam eden Parlak, Ağrı Kültür ve Kongre Merkezi salonunda konser verdi. Neşet Ertaş’ın sevilen türkülerini seslendiren Parlak, büyük beğeni topladı. 

 

EBYS
AKADEMİK
TAKVİM
ÖĞRENCİ BİLGİ
SİSTEMİ
KÜTÜPHANE
SENATO
KARARLARI
E-POSTA
MGÜ