ÜNİVERSİTELERARASI KURUL SANAT DALLARI EĞİTİM KONSEYİ GENEL KURUL TOPLANTISI ÜNİVERSİTEMİZ EV SAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİ

Haber Tarihi: 03-05-2023

ÜNİVERSİTELERARASI KURUL SANAT DALLARI EĞİTİM KONSEYİ GENEL KURUL TOPLANTISI ÜNİVERSİTEMİZ EV SAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİ

Yükseköğretim Kurulu Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı (ÜAK) Sanat Dalları Eğitimi Konseyi Genel Kurul Toplantısı Üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleşti.

28-29 Nisan 2023 tarihlerinde ÜAK Sanat Dalları Eğitim Konseyi Başkanı Prof. Dr. Uğur Türkmen başkanlığında gerçekleşen toplantıya ülke genelinden güzel sanatlar alanı dekanları ve konservatuar müdürleri katıldı.

Toplantıya Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Erhan Özden, ÜAK Eğitim Komisyonu Başkanı Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Harun Çiftçi, ÜAK Tıp-Sağlık Bilimleri Eğitim Konseyi Başkanı Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan’da katıldı.

Genel Kurul Toplantısının açılışında Üniversitemiz Müzik Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Gökhan Aybulus piyano dinletisinde bulunurken, Üniversitemiz İcra Sanatları Fakültesi Öğretim Elemanları ve öğrencilerimiz Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği dinletisi gerçekleştirdiler.

Sanat Dalları Eğitim Konseyi Başkanı Prof. Dr. Uğur Türkmen ve Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden’in açılış ve selamlama konuşmalarının ardından güzel sanatlar alanı dekanları ve konservatuar müdürleri ile birlikte güncel sorunlar ve çözüm önerileri üzerine fikir paylaşımlarında bulunuldu.

Açılış programının ardından Üniversitemiz Sanat Galerisinde Görsel Sanatlar Eğitimi Bölümü Öğretim Elemanlarımız tarafından düzenlenen YOK-SUN isimli resim sergisi ve Üniversitemiz Mihri Müşfik Sanat Galerisinde Görsel Sanatlar Eğitimi Bölümü öğrencilerimizin düzenlediği resim sergisinin açılışı yapıldı.

2 gün boyunca süren toplantıda Genel Kurul Toplantısının yanı sıra ÜAK Sanat Dalları Eğitimi Konseyi Fakülte Dekanları Toplantısı ve ÜAK Sanat Dalları Eğitimi Konseyi Konservatuvar Müdürleri Toplantısı da gerçekleşti. Üniversitelerarası Kurul Sanat Dalları Eğitim Konseyi Üyelerinin güncel sorunlarını, düşüncelerini, fikir paylaşımlarını ve gündeme dair görüşlerini dile getirdiği toplantılar ilgili kişi, kurum ve kuruluşlar ile paylaşılmak üzere sona erdi.

EBYS
EBYS
AKADEMİK TAKVİM
AKADEMİK
TAKVİM
ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ
ÖĞRENCİ BİLGİ
SİSTEMİ
YARDIM MASASI
YARDIM MASASI
UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ
UZAKTAN EĞİTİM
MERKEZİ
TELEFON REHBERİ
TELEFON
REHBERİ
E-POSTA
E-POSTA
CİMER
CİMER
KONSERLER
KONSERLER
YEMEK MENÜSÜ
YEMEK
MENÜSÜ
YEMEK REZERVASYON
YEMEK
REZERVASYON
MGÜ SANAT GALERİSİ
MGÜ
SANAT GALERİSİ