ÜNİVERSİTEMİZDE 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ KAPSAMINDA 'GECEDEN SABAHA 15 TEMMUZ' PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Haber Tarihi: 15-07-2023

ÜNİVERSİTEMİZDE 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ KAPSAMINDA "GECEDEN SABAHA 15 TEMMUZ" PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemizde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında anma programı düzenlendi. Programda; Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi Sayın Doç. Dr. Muhammet Enes Kala konuğumuz oldu. Programa Üniversitemiz yönetimi, dekanlarımız, yüksekokul müdürümüz, akademik ve idari personelimiz katıldı.

15 Temmuz demokrasi şehitlerimiz ve vatan için canlarını feda eden tüm şehitlerimizin manevi huzurunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, Abdülkerim Ünal tarafından okunan Kuran-I Kerim Tilaveti ve şehitlerimiz için edilen dua ile devam etti.

Programın açılış konuşmasını yapan Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Özden günün anlam ve önemini vurguladı. Rektörümüz konuşmasında “Milletimiz Demokrasimize olan bağlılığı ile onurlu bir mücadele sergileyerek bu hain girişimi bertaraf etmiştir. Bizler asırladır bu topraklarda yaşamış ecdadımızın mirasını bilimin ışığında gelecek nesillere ulaştırmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Rektörümüz Prof Dr. Erhan Özden’in konuşmalarının ardından programımız TRT tarafından hazırlanan 'Geceden Şafağa 15 Temmuz Belgeseli’ gösterimi ile devam etti.

Karanlıktan aydınlığa uzanan, 15 Temmuz'u 16 Temmuz'a bağlayan uzun gecenin hikâyesini gözler önüne seren belgeselin ardından Doç. Dr. Muhammet Enes Kala, ‘Geceden Sabaha 15 Temmuz’ başlıklı konuşmalarını gerçekleştirdi. Doç. Dr. Kala, 15 Temmuz’da milletimizin sergilediği mücadele ruhunu İnsan ve Toplum Bilimleri ile Felsefi bakış açısıyla irdeleyerek önemli bilgiler aktardı.

Konferans sonunda Doç. Dr. Muhammet Enes Kala’ya günün anısına teşekkür belgesi ve hediye takdimini Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Barış Demirci ve Rektör Danışmanımız Prof. Dr. Barış Karaelma gerçekleştirdi. Programımız, ‘Anadolu Ajansı Objektiflerinden Milli İradenin Yükselişi’ isimli fotoğraf sergisi ziyaretinin ardından sona erdi.

Türkiye Yüzyılının Kahramanları, bir olan, beraber olan, vatan uğruna destanlar yazan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anıyoruz.

EBYS
EBYS
AKADEMİK TAKVİM
AKADEMİK
TAKVİM
ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ
ÖĞRENCİ BİLGİ
SİSTEMİ
YARDIM MASASI
YARDIM MASASI
UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ
UZAKTAN EĞİTİM
MERKEZİ
TELEFON REHBERİ
TELEFON
REHBERİ
E-POSTA
E-POSTA
CİMER
CİMER
KONSERLER
KONSERLER
YEMEK MENÜSÜ
YEMEK
MENÜSÜ
YEMEK REZERVASYON
YEMEK
REZERVASYON
MGÜ SANAT GALERİSİ
MGÜ
SANAT GALERİSİ